in

Akhisar OSB Kavşakları Sinyal Veriyor!

Akhisar Organize Sanayi Bölgesi her geçen gün daha da güzelleşmeye başladı. Onlarca fabrika yatırımı ile ortalama 3.000 kişiye istihdam sağlayan Akhisar OSB, artık araç sirkülasyonunun artış gösterdiği bir nevi şehre dönüşmüş durumda.

1991 yılında projelendirip temelleri atılan Organize Sanayi Bölgemizin bugünkü koşullarda giriş-çıkış kapıları, cadde genişlikleri yolların zemin yapıları kapasitesini neredeyse doldurmak üzere. Tonajları ağır araçların her gün girip çıktığı caddelerdeki kilit taşlar deforme olmuş, fabrika sahiplerini, çalışanları, ziyaretçileri yaz-kış çamurun, tozun ve toprağın içine mahkum etmekte. Araçlar yıpranıyor, insanlar toz yutuyor.

Bunca güzelliğinin yanında araç trafiğinin de artış göstermesi, kavşaklardaki kazaların her gün daha fazla yaşanır hale gelmesine zemin hazırlamaya başladı. 3-4 kazaya bizzat kendim şahit oldum. Hiçbir trafik önleminin olmadığı Akhisar OSB kavşaklarında, araçlar kendi seyir halinde oldukları yolları ana caddeymiş te diğer yollar tali yolmuş gibi görüp süratli bir şekilde karşıdan karşıya geçmektedir. Gün içinde şahit olmadığım kim bilir kaç çarpışma daha yaşanıyordur…

Bağlantı yollarının, caddelerin, kavşakların acilen ışıklandırılması, hız yavaşlatıcı tümsek uygulamalarının yapılması, reflektör ve trafik işaretleri ile donatılması gerekliliğine dikkat çekmek istiyorum. Bugüne kadar belki sadece hasarlarla atlatılan trafik kazaları, önümüzdeki günlerde bir can kaybına ya da yaralanmalara sebebiyet vermeden bu konuya bir çözüm üretilmesi gerekmektedir. Umarım yetkililer bir an önce çözüm üretip bu konularda iyileştirme yapabilmek için adımlar atacaklardır.

OSB caddelerinden birindeki kanalizasyon boyunca demir bariyerlerin takılmış olması, Akhisar OSB Yönetiminin bu konuda hassas olduklarının bir göstergesidir aslında.

Amacım bağcıyı dövmek değil, üzüm yiyebilmek…
Kimse üzülmeden bir şeylerin yapılması için konuyu ilgili mercilere seslendirebilmek…

Konuyla ilgili bir gelişme olursa yine paylaşacağım buradan…

Her şey daha güzel ve yaşanılır bir Akhisar için…

hakan-kesiciler

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Çınar, Okul, Hatıralar, Baraj, Çöplük, Taş Ocağı…

Rezilsin Akhisar!